5 ARALIK TÜRK KADINININ SEÇME VE SEÇİLME HAKKINI KAZANMASININ 83. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN...

    Belediye Başkanımız İbrahim Uyan, Kadınlarımıza her alanda eşit koşullar sağlanması gerektiği vurgusu yaparak, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları günü ve Türkiye’de kadına seçme ve seçilme hakkının tanınmasının haklı gururunu yaşamaktayız. Bu anlamlı gün tüm kadınlarımıza kutlu olsun” dedi.

    Başkanımız Uyan, Mustafa Kemal Atatürk,Türk kadınına dünyanın birçok gelişmiş ülkesinden önce seçme ve seçilme hakkının tanınmasını sağlamıştır. Her yıl 5 Aralık'ta 83 yıllık bu gururun yaşandığı belirttiği mesajında; 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle yayımladığı mesajında; "Her toplumda olduğu gibi Türk toplumunda da kadının önemli bir yeri vardır. Kadın anne olarak aile ve toplum arasında bir köprü görevi görmektedir. Kadının toplumdaki yeri ve görevleri onun bir fert olarak, gerekli kişiliği kazanması, aile ve toplum içerisinde gerekli yeri almasıyla mümkündür. Mustafa Kemal Atatürk, "Ey Kahraman Türk kadını sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye değersin" sözleri ile en anlamlı hale getirmiştir. 
    5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutluyor, kadınlarımızın hayatın her alanında daha güçlü bir şekilde yer alması dileğiyle saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.