"13 KASIM TEKİRDAĞ İÇİN ONUR VE GURUR GÜNÜDÜR..."

    Belediye Başkanımız İbrahim Uyan, 13 Kasım Tekirdağ'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, 
    "13 Kasım Tekirdağ için onur ve gurur günüdür. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Silah arkadaşlarının, isimsiz kahramanlarımızın, vatan için gelecek nesiller için her türlü fedakarlıkta bulunan milletimizin hatıraları önünde saygı ve minnetle eğildiğimiz, onları şükranla andığımız bir gündür. Şehitlerimizin, atalarımızın bize miras bıraktığı bu şehre 95 yıldır gururla, cumhuriyet ve demokrasi ile sahip çıkıyoruz.
    Tekirdağ, 95 yıl önce bugün verdiği mücadele ve direnişle kurtuluş savaşının kazanılmasında önemli bir rol oynamış, çağdaş, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kahramanca bir zafer kazanarak adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Ülkemizin ve şehrimizin büyük mücadeleler sonucu bu günlere geldiğini asla unutmamalıyız. 
    Türkiye Cumhuriyeti'ni bize emanet eden Mustafa Kemal Atatürk'ü, Silah arkadaşlarını ve ebediyete intikal eden şehitlerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyorum. 
    Tüm Tekirdağlı hemşehrilerimin Kurtuluş Günü’nü kutluyor, en derin duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.