BAŞKANIMIZ İBRAHİM UYAN'DAN EĞİTİME BİR DESTEK DAHA...

    Marmaraereğlisi’ne yeni okulların yapılmasını sağlayan, mevcut okulların her türlü ihtiyacını karşılayan Belediye Başkanımız İbrahim Uyan, eğitim alanında örnek bir çalışma daha başlattı. 
    İlköğretimde eğitim gören öğrencilerin derslerine yardımcı olması amacıyla Belediye Gençlik merkezimiz bünyesinde etüt sınıfı açılarak ilkokul öğrencilerinin akademik süreçlerine destek olunmaya başlandı. Belediye Gençlik merkezimizde dar gelirli ve dershaneye gitme imkanı olmayan öğrencilere yönelik ücretsiz takviye kursları düzenlenerek bu sayede pek çok ilkokul öğrencimiz eksikliklerini tamamlayacak.
    Başkanımız Uyan, Öğrencilerin derslerine katkı bulunmak ve eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla etüt merkezi açıldığını belirterek, "Tek hedefimiz başarı parolasıyla ilkokul öğrencilerimizin eğitim süreçlerine destek olmak, Gençlik merkezimizin bünyesinde açtığımız etüt salonunda öğrencilerimizi yarına hazırlamak istiyoruz. Bu amaca ulaşmak için azimli ve çalışkan bir öğretmen kadrosuyla çalışıyoruz. Öğrencilerimiz, etüt programıyla ödevlerini yaparlar, proje ve performans ödevlerine destek alırlar, derslerde eksik kaldıkları konuları tamamlama fırsatı bulurlar, deneme sınavlarıyla seviyelerini görürler, öğrencinin ilgi ve algısına göre bireysel farklılıkları gözetilerek, özel hazırlanmış bireyselleştirilmiş programlarla eğitim destek sürecini devam ettirirler.Yarınlarımızın umudu gençlerimizin eğitim süreçlerine katkıda bulunmak, onları geleceğe güvenle bakan, öz güveni yüksek, başarılı, sosyal yönü güçlü, doğaya ve çevresine karşı saygılı ve bilinçli bireyler olarak yetiştirmek için çalışıyoruz. İlkemiz, "doğruluk ve öz değerlerimizden ödün vermemek", tek hedefimiz ise “başarı”. Bu ilke ve hedef doğrultusunda yolumuza devam edeceğiz. Bu süreçte yanımızda olan, bize inanan, güvenen ve destek veren herkese teşekkürü bir borç biliriz.” ifadelerini kullandı