Marmaraereğlisi Mavi Bayrağa Aday

    Marmaraereğlisi plajları analiz sonuçları yüzleri güldürdü...
    Tekirdağ Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü  Laboratuvarının 03.07.2017 Tarihli Analiz raporlarına göre Marmaraereğlisi İlçesinin tüm Plajlarında Deniz suyu kalitesi son derece yüksek çıktı.

    Marmaraereğlisi denizi ve tarihi değerleri ile bir turizm kenti. Dört yıl  boyunca düzenli olarak yapılan denetimlerde olumsuzluğa rastlanmadı ve deniz suyu kalitesi son derece yüksek çıktı. İlçede denize girilmesinde sakınca yoktur ve denetimler daha önceden belirlenen takvime göre On beş günde bir olmak üzere devam etmektedir.

    Başkan Uyan  konu ile ilgili açıklamasında “Bölgemizi turizm cenneti yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.  Yeniçiftlik ve Sultanköy Mahallelerimizde Mavi Bayrak projelerimiz hayata geçmeye başladı. Hedefimiz; Düzenli olarak yapılan analizler sonucu kalitesi yüksek çıkan deniz suyumuzla birlikte kumsallarımızda mavi bayrak dalgalanacak. Yaz aylarında ilçemizdeki plajlarda su seviyesinin mükemmel çıkması, ilçemizin turizm potansiyeline artı katarken, havaların ısınmasıyla birlikte turizm patlaması yaşanan ilçemizde vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile denizin tadını çıkartabilir.” dedi.